...

Talalay

Produkcja naturalnego lateksu talalay zaczyna się od wymieszania wyselekcjonowanych komponentów z naturalnym mleczkiem kokosowym. Następnie zaczyna się faza zamrażania, która polega na rozlaniu mieszanki do form i zamrożenie w temperaturze – 30 st. C, co pozwala komórkom zachować ich kształt, tworząc między sobą kanaliki powietrzne. Potem następuje żelowanie, po ogrzaniu wkładu mieszanka CO2 i powietrza jest przepuszczana przez formę, co zapobiega zamknięciu otwartych połączeń między komórkami. Wkład w postaci gęstego żelu poddawany jest pre-wulkanizacji w temperaturze 115°C. Po wulkanizacji blok lateksowy jest dokładnie płukany i schładzany wodą. Końcowym etapem jest post-wulkanizacja gorącym powietrzem o temperaturze 85°C. Nagrzane powietrze jest przepuszczane przez wkład, co ostatecznie utrwala wszystkie własności lateksu Talalay.
Powyższe etapy mają na celu uzyskanie doskonałego wkładu lateksowego, którego głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom zdrowego snu.
Lateks naturalny talalay, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, jest wrogim środowiskiem dla roztoczy – odznacza się wysoką wchłanialnością wilgoci oraz sprawną cyrkulacją powietrza. Materace Talalay często łączne są z pianką talalay typu Embrance, która posiada właściwości regulujące temperaturę i idealnie dopasowuje się oraz amortyzuje ciało w spoczynku. Zapewnia to wysoki komfort i optymalne podparcie śpiącego.
Jeśli zależy Ci na materacu, który składa się wyłącznie z naturalnego lateksu i nie zawiera sztucznych domieszek, to Materac Natural Talalay będzie idealnym wyborem.

Wyświetlanie 1–9 z 17 wyników

Shopping Cart
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.