...

Jak wybrać odpowiedni materac?

Wybór właściwego materaca związany jest z higieną snu, która przekłada się na nasze samopoczucie, wypoczynek, a co za tym idzie również zdrowie. Śpiąc regenerujemy nasze siły, koimy nerwy i walczymy z bólem. Nawet podczas dnia materace są miejscem, gdzie chętnie się relaksujemy czytając książkę, czy słuchając muzyki. Z tych właśnie powodów odpowiednio dobrany egzemplarz jest tak istotny dla naszego doskonałego samopoczucia i komfortu wypoczynku.

Czym się różnią poszczególne modele między sobą?

Dane egzemplarze różnią się miedzy sobą twardością, grubością, powierzchnią oraz wypełnieniem. Wybór odpowiedniego materaca uzależniony jest od Państwa preferencji oraz indywidualnych zaleceń związanych np. z wadą kręgosłupa.

Jaki typ jest odpowiedni dla mnie?

Wybór uzależniony jest od Państwa indywidualnych potrzeb i preferencji. Spośród bogatej oferty produktów dostępnych na rynku, obejmującej między innymi modele kieszonkowe, lateksowe, sprężynowe czy termoelastyczne z całą pewnością wybiorą Państwo produkt zapewniający zdrowy i leczniczy sen.

Większość egzemplarzy jest z serii średnio-twardych i w większości przypadków są one uniwersalne. Tylko w przypadku szczególnych zaleceń lekarza należy wybrać egzemplarz szczególnie twardy, są to materace z dodatkiem kokosu, a zwłaszcza w połączeniu lateks-kokos.

W przypadku problemów z kręgosłupem, z całą pewnością należy się zdecydować na tzw. typ ortopedyczny dostosowujący się do naszego kręgosłupa, ze względu na różne strefy twardości i nacisku w przypadku wariantów lateksowych i piankowych oraz w przypadku modeli kieszonkowych tzw. multi, gdzie ilość sprężyn jest znacznie większa i umożliwia kręgosłupowi przybrać naturalny kształt w postaci litery „S”.

W przypadku osób długo leżących proponujemy wariant termoelastyczny, gdyż dużą zaletą tej pianki jest to, że reaguje na naszą temperaturę ciała i równomierne rozłożenie obciążenia, które ma znaczny wpływ na nasze krążenie i ogranicza powstawanie odleżyn. Jest to też dobry wybór dla dzieci, gdyż ze względu na swoją niewielka wagę doskonale przystosuje się do wagi dziecka. Najmniej wygodne modele to sprężynowe.

Nawet jeśli na razie nie mamy problemów z chorym kręgosłupem, szyją czy karkiem warto wybrać wariant ortopedyczny, gdyż w przyszłości możemy taki problem mieć. Poza tym takie rozwiązanie nie wyleczy nam chorego już kręgosłupa, ale sprawi, że ból będzie mniejszy a i luksus spania dużo lepszy. Nasz organizm najlepiej się regeneruje w czasie snu, śpiąc na takim egzemplarzu nasze ciało wypoczywa, a dany model przystosowuje się do kręgosłupa i na odwrót.

Jak używać materaca, żeby służył wiele lat?

Aby zachować trwałość i zapobiec jego zniszczeniu podczas użytkowania, zalecamy stosować go pod stelaże z listew giętych z odpowiednim rozstawem, które zapewnią prawidłowe podłoże i optymalną wentylację oraz podniosą elastyczność i żywotność egzemplarza. W żadnym wypadku nie można stosować go na deskach, bez wentylacji i na stelażach o zbyt małym rozstawie, oraz bezpośrednio na podłodze bez odpowiedniej wentylacji.

Nasze produkty służą do spania, a więc nie należy po nich np. skakać tego typu czynności znacznie wpływają na ich trwałość. Powinny być również obracane, np. w wersji lato – zima, a także głowa-nogi, a gdy są przechowywane w pokrowcach zaleca się ich wypranie w temp. do 60 st. C.

Najlepszym sposobem na pozbycie się roztoczy bez zdejmowanych pokrowców jest po prostu odkurzenie go zwykłym odkurzaczem.

Z jakich surowców produkujemy materace?

Poszczególne egzemplarze produkowane są z wielu rozmaitych surowców. Do podstawowych należą: sprężyny bonelowe , z których wytwarzane są modele sprężynowe, sprężyny w oddzielnych kieszonkach – modele kieszonkowe, z lateksu – wersje lateksowe, z pianki termoelastycznej – modele termoelastyczne, z kokosu – wersje kokosowe.

Czy waga jest istotna przy wyborze?

Waga jest bardzo istotnym czynnikiem. Konsekwencją złego wyboru będą uciążliwe bóle kręgosłupa, złe samopoczucie i nieustanne zmęczenie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci oferują produkty o różnej klasie twardości, dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Np. wariant lateksowy dzieli się na dwie twardości H2 – dla osób o wadze do 80 kg i H3 powyżej 80 kg.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku par są modele z serii Adam i Ewa gdyż w jednym egzemplarzu mamy dwie twardości, jeden dla mężczyzny – twardszy, drugi dla kobiety – bardziej miękki.

Czy pokrowce można ściągać?

Jak najbardziej tak. Umożliwia to ich wypranie. Odpowiednia temperatura ich prania wynosi 60 st. C.

W jaki sposób konserwować materac?

Produkty te w zasadzie nie wymagają konserwacji. Można je jedynie obracać co 6 miesięcy o 180 stopni , wietrzyć lub lekko zmywać wilgotną szmatką lub gąbką. Wyjątek stanowią modele w wersji z pokrowcami, które oczywiście mogą być prane. Egzemplarz bez pokrowca możemy także odkurzyć.

Co ile lat należy wymieniać materac?

Nie ma określonej liczby lat, która wskazywałaby na konieczność wymiany. Jest to sprawa indywidualna i uzależniona od naszych odczuć. Jeśli dany egzemplarz się „wyleżał” i jest niewygodny, z całą pewnością należy go wymienić. Odrębną kwestę wymiany stanowi higiena. Biorąc pod uwagę ten aspekt, polecamy w szczególności wersje lateksowe, gdyż posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Najmniej trwałe są modele sprężynowe, zwane również bonelowymi. Żywotność tego typu materacy wynosi około pięciu lat ze względu na mniejszą liczbę sprężyn oraz brak osłonek na sprężyny.

Najtrwalszym surowcem jest lateks, odporny na zniekształcenia, bakterie oraz grzyby.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Podczas zakupu, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę naszą anatomiczną budowę ciała oraz wagę. Nowoczesne materace lateksowe, termoelastyczne, czy kieszonkowe dostępne są w wielu modelach, dlatego z całą pewnością odnajdą Państwo produkt dostosowany do Waszych indywidualnych potrzeb.

Czy grubość modelu ma wpływ na wyspanie?

Grubość materca nie zawsze decyduje o jakości naszego snu i samopoczucia. Najistotniejszymi czynnikami są przede wszystkim surowce, z których został wykonany dany model, ponieważ to one wpływają na parametry. Wystarczająca wysokość to minimum 15 cm.

Shopping Cart
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.